Spor

Spor

Bostanlıda Pilates Kursu

* Pilates ile; sıkı, formda ve esnek bir vücut yapısına sahip olabilecek, fiziksel ve ruhsal olarak rahatlayacak, yoğun yaşamın getirdiği stres faktöründen arınacak ve nefes egzersizleri ile nefesinizi ve diaframınızı doğru kullanmayı öğreneceksiniz. Özellikle kas yapısı kısa olanların kasları uzayacak, zayıf olan karın kasları güçlenecek, doğru posture ve alignment ( duruş ve vücut çizgisi ) kazanacaksınız. Ayrıca; bel, boyun fıtığı, kas ve eklem ağrılarından kurtularak, sağlıklı bir yapıya kavuşacak ve kalıcı bir şekilde kilo verebilme, imkanı bulacaksınız.

  İzmir Karşıyaka Bostanlı Özel Bestem Bale Kursu'nda yetişkinlerin katılabildikleri Pilates Matwork Programımız ile; sıkı, fit bir vücuda sahip olacak, kas oranınızı arttırarak metabolizmanızı hızlandıracak, kaslarınızı uzatarak daha esnek bir yapıya kavuşacaksınız. Pilates ile vücudunuzu disiplinize edecek, omurga ve eklem sorunlarına çözüm bulacak ve duruş bozukluklarınızdan kurtulacaksınız.

 Özel Bestem Bale Kursu'nda Pilates kadromuz; Pilates Matwork Sertifikalı, alanlarında uzman, anatomi bilgisine sahip,deneyimli eğitmenlerden oluşmaktadır.

 Sabah ve akşam grup seçenekleri sunulan Pilates eğitimlerimizde sınıflarımız maksimum 10 kişiliktir. Dersler haftada 2 gün 1'er saat olarak yapılmaktadır.

  Yoga

  Yoga'nın en önemli amacı, zihni sadelik ve huzura ulaştırmak için yenilemektir. Bu huzur hissi Asana (duruşlar) ve Pranayama (nefes) uygulamalarından gelir.
  •    Kaslara ve kemiklere baskı yapan diğer egzersiz türlerinin tersine, Yoga vücudu yavaşça canlandırır.
  •    Yoga, vücudu yenileyerek zihni modern hayatın hızlı temposundan kaynaklanan olumsuz düşüncelerden uzaklaştırır.
  •    Yoga uygulaması, içinizi umut ve iyimserlikle doldurur.
  •    Yoga, kusursuz sağlık ve manevi mutluluk yolundaki tüm zorlukların üstesinden gelmenizi sağlar.
  •    Yoga, yeniden doğuştur.

 

  Hamile Yogası

  Hamile yogası Anne adaylarını fiziksel olarak güçlendirirken zihinsel ve ruhsal olarakda doğuma ve anneliğe hazırlarHamile Yogasının birçok faydası var:

  Büyüyen bebeğinizle değişen vücudunuza esneklik kazandırmak, ağrısız, krampsız bir bedene sahip olmak
  Egzersizlerle kan dolaşımınızı artırarak bebeğinizin daha iyi beslenmesini ve gelişmesini sağlamak
  Nefes farkındalığıyla bebeğinize ve kendinize daha çok oksijen taşımak
  Derin gevşeme ile ruhsal olarak rahatlamak ve tüm kaslarınızın dinlenmesini sağlamak
  Meditasyonlar sayesinde bebeğinizle duygusal bağınızı kuvvetlendirmek, korku ve endişelerinizi gidermek.

Ve en alta,Özel Bestem Bale Kursu'nda Yoga kadromuz;Yoga Sertifikalı,anatomi bilgisine sahip,deneyimli eğitmenlerden oluşmaktadır.

Yoga ve Hamile Yogası Eğitimlerimizde sınıflarımız maksimum 10 kişiliktir.Dersler,haftada 2 gün 1'er saat olarak yapılmaktadır.

* Grup ve özel ders seçeneklerimiz mevcuttur.